Naukowe bazy danych – PubMed

Wielu klinicystów i badaczy rozpoczyna poszukiwanie informacji od strony PUBMED.

PubMed to darmowa baza danych medycznych opracowywana i utrzymywana przez National Library of Medicine w USA. PubMed zawiera informacje na temat badań naukowych, artykułów, streszczeń i innych materiałów z zakresu medycyny, biologii, stomatologii, pielęgniarstwa, weterynarii i związanych z nimi dziedzin nauki. Baza danych zawiera ponad 32 milionów rekordów bibliograficznych, w tym ponad 2,5 miliona pełnych tekstów artykułów.

PubMed umożliwia dostęp do informacji z różnych źródeł, w tym do artykułów naukowych opublikowanych w czasopismach medycznych, raportów z badań klinicznych, streszczeń prezentacji z konferencji medycznych, artykułów recenzyjnych i innych publikacji. Wyszukiwanie w PubMed jest proste i intuicyjne, a baza danych umożliwia korzystanie z zaawansowanych narzędzi do filtrowania i sortowania wyników.

PubMed oferuje również wiele dodatkowych narzędzi, takich jak PubMed Central, który udostępnia pełne teksty artykułów naukowych, a także MEDLINE, które pozwala na przeszukiwanie bazy danych Medline. PubMed Health to platforma, która umożliwia dostęp do informacji na temat zdrowia i opieki zdrowotnej, takich jak recenzje badań klinicznych i poradniki dla pacjentów.

PubMed jest cennym narzędziem dla naukowców, lekarzy, pielęgniarek i innych specjalistów zajmujących się medycyną, którzy chcą poznać najnowsze badania i postępy w dziedzinie medycyny. Dostępność pełnych tekstów artykułów naukowych oraz zaawansowane narzędzia wyszukiwania czynią z PubMed jedną z najważniejszych baz danych w dziedzinie medycyny i biologii.

pubmed

lub:

[pdfviewer width="600px" height="849px" beta="true/false"]http://www.doktoraty.pl/wp-content/uploads/2015/08/PubMedTutorial.pdf[/pdfviewer]

Naukowe bazy danych - PubMed by
Naukowe bazy danych – PubMed

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *